Size Özel DiyetSeç Önerileri

ANANAS, MUCİZEDİR!

Ananasın içeriğindeki “bromelain” maddesi; kilo verimini arttırmak, bağırsak hareketlerini hızlandırmak ve metabolizmanı taze tutmak için sana yardım edebilir! Ananas dilimlerini 10 gr chia tohumu ile süsleyerek tokluk hissini arttırabilirsin bizden söylemesi J

Yağ yakımını hızlandıran, nefis bir ananaslı ara öğün

125 gr light yoğurt
200 gr dilimlenmiş ananas
4 tam ceviz

Sporcular için Diyetseç’ten Fit Not: Egzersizden 1,5 saat önce tüketmeyi unutma! Çünkü mide boşalma hızın 1,5 saattir.

TATLISIZ HAYATIN TADI YOK

Diyet yaparken mutlu olmaya ne dersin? Sana minik bir DiyetSeç notu daha; tatlı seçimini bitter çikolatadan yana yapmalısın! Her gün 20 gram en az %80 kakao içeren bitter çikolata ile ara öğünün keyifli hale getirebilirsin! Yanında light sütlü kahven ile süper denge tabağını hazırla!

KAFEİN İÇİN SON SAAT 17:00

Kafein içeren içecekleri tüketmek için son saatin 17:00 Çünkü kaliteli bir uyku sağlıklı ve fit bir beden için olmazsa olmaz. Hormon salınımına destek olmak için kaliteli uyku çok kıymetli.

Akşam kahve keyfimden vazgeçmem diyorsan da kafeinsiz kahve çeşitleri tam sana göre.

CHİA TOHUMUNU SINIRSIZ TÜKETME

Chia tohumu harika, tok tutucu bir ajan. Ancak sınırsız tüketmek kontrolsüz kalori alımına da sebep oluyor çünkü yağ içeriği oldukça yüksek. Suda bekleterek tükettiğinde kabuğunun dışında oluşan jel yapı sayesinde inanılmaz bir tokluk hissi yaşatıyor ama bu etki için her bir öğünde 10 gram chia tohumu senin için yeterli olacak.

MUTFAĞINDA KIRMIZI RENK ETKİSİ

Sen de mutfağındaki kırmızının gücüne inan! Bu renkteki tüm meyve ve sebzeler cilt elastikiyetini güçlendiriyor ve anti aging etki yaratıyor.

KİLO VERİRKEN KANSERİ ÇAĞIRMA

Yüksek protein diyetleri ile hızla zayıflayabilirsin.  Ancak diyetinin posa içeriğini düşürdüğün için kolon kanseri riskini arttırabilirsin. Zayıflamak mutlaka uzman diyetisyeninden destek almalısın.

error: Content is protected !!